Urny a památeční sklo

Možností jak pietně uchovat zpopelněné ostatky Vašeho drahého zesnulého je nepřeberné množství. Ostatky je možno vložit do různých okrasných uren, zatavit do křišťálového vzpomínkového předmětu či šperku, vytvořit z nich diamant nebo také galaxii vzpomínek…

Nabízíme produkty firmy Memory Crystal s.r.o.

http://www.memoryurny.cz/

 

Památeční sklo

Památeční sklo je vytvořeno spojením vysoce kvalitního křišťálu a malého množství zpopelněných ostatků zesnulého, který je zataven přímo do skla při samotné výrobě. Kombinací jemného dekorování a popela vzniká neobyčejně krásný a jedinečný úkaz, který zvěčňuje vzpomínku na Vašeho blízkého. Každý výrobek je opatřen evidenčním kódem a certifikátem pravosti použití popela.

Památeční sklo se vyrábí v mnoha tvarech, designech a barvách. Např. ve tvaru kapky, slzy, pyramidy, olejové lampičky, svícnu, přívěsku na krk nebo volně tvarované plastiky.

Velmi často se využívá možnost objednání více kusů pro jednotlivé pozůstalé. Na sklo lze pískovat libovolný text. Památeční sklo je PATENTOVĚ CHRÁNĚNO užitným vzorem. Vše vyrobeno v ČR.


Laser portrét s pramínkem vlasů

Jedná se o pietní predmět z broušeného optického skla v čiré barvě. Pramínek vlasů zesnulého je neprodyšně uzavřen ve skleněném hranolu. Samotný portrét je vypálen pomocí speciálního laseru do středu skla, kde získává velmi detailní podobu v mírném 3D zobrazení.


Skleněné urny

Nabízíme široký sortiment ručně foukaných uren, miniuren a lampiček. Originální a moderní design je velmi oblíben v celé Evropě a USA. Všechny skleněné urny mohou být umístěny doma v interiéru, v kolumbariích, ale i venku na hřbitově v prosklené schránce.

Miniurny se vyrábí téměř ve všech designech jako velké urny a tak mohou být objednány jako set k velké urně ale i samostatně. Dekorování uren je prováděno různými technikami jako je hutní zpracování, pískování, stříbření, broušení a malování. Ruční malování portrétu podle fotografie je možné objednat ke všem malovaným urnám.


Kovové urny – měď, mosaz, hliník

Design měděných uren patří k nejsložitějším technikám. Vyrábí se mnoho hodin nanášením měděné nitě a lazury, která se po vypálení ručně leští. Rovněž nabízíme miniurny ve shodném designu. Mosazné urny patří k nejprodávanějším urnám v Evropě. Vyznačují se bohatou ruční rytinou, mnoha tvary a širokou škálou povrchových úprav. Shodné miniurny se dodávají v sametové krabičce. Hliníkové urny patří k ekonomické variantě uren.


Keramické urny

Keramické urny jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, které jsou mrazuvzdorné a voděodolné. Proto mohou být vystaveny i volně v exteriéru. Kromě glazury v různých barvách se urny kombinují se zlatem nebo platinou. K urnám nabízíme rovněž miniurny. Vyrobeno v ČR.


Dřevěné urny

Dřevěné urny jsou vyrobeny z velmi kvalitního dřeva. Jednoduchý tvar a tónovací laky dodávají urnám přírodní vzhled. Vyrábí se i speciální BIO urny, kde se popel smíchá se zeminou a do směsi se zasadí semínko stromu či libovolné rostliny. Tento typ urny můžete uložit do země např. na vlastní zahradě, kde to Váš drahý zesnulý miloval, a jako památka na něj zde vyroste strom či oblíbený keř.


Stříbrné šperky

Šperky jsou vyrobeny z dokonale zpracovaného stříbra (925) a je v nich ukryta drobná část zpopelněných ostatků Vašeho drahého. Dodávány jsou se stříbrným (925) řetízkem, na kterém je přívěsek připevněn tak, aby se zabránilo jeho pohybu.